Endüstriyel üretim hatları için doğru yazıcı nasıl seçilir?

Yeni yasalar ve iş ihtiyaçları nedeniyle endüstriyel işaretleme ve kodlama gereksinimleri yıldan yıla artmaktadır. Hız, verimlilik ve kalite konusundaki avantajları nedeniyle, profesyonel inkjet yazıcılar birçok fabrikada vazgeçilmez hale gelmiştir. Bununla birlikte, farklı endüstrilerdeki baskı koşulları oldukça zor olabilir. Bu nedenle piyasada pek çok özel çözüm mevcuttur. Peki sizin için doğru olan çözüm hangisi?

Cevap, üretim prosesi ve ambalaj durumunuza bağlı. Her şeye uyan tek bir mürekkep püskürtmeli yazıcı yoktur. Her sistemin uygulamaya bağlı olarak belirli avantajları veya dezavantajları vardır. Kararları sizin için kolaylaştırmak amacıyla, farklı sektörlerdeki en yaygın, zorlu uygulamalar için uygun maliyetli çözümleri kapsayan bir teknik inceleme oluşturduk.

Doğru mürekkep püskürtmeli yazıcıyı seçmek için üç ana kriter vardır:

1- Baskı hacmi: Kaç satır ve/veya alan bilgi (Barkod, metin, logo v.b) yazdırılacak? Bu baskı için ne kadar sarf malzeme tüketilir?
2- Üretim süresi: Tam zamanlı, sürekli üretim mi? Kısmi süreli üretim mi?
3- Baskı ortamı: Üretim ortam şartları (toz, yüksek nem veya ıslak temizliğin neden olduğu sert koşullar) mevcut mu?

Ürün kodlama uygulamanız için inkjet yazıcı seçerken hangi özellikleri aramanız gerektiğini bilmek önemlidir!

Matthews kodlama cihazları ile 3 farklı teknolojide sizin için uygun olan en iyi çözümü sunmak adına aşağıda listelemiş bulunmaktayız.

Eğer cihaz seçimi konusunda tereddütleriniz varsa bize çekinmeden ulaşabilir ve size sunacağımız ücretsiz danışmanlıktan yararlanmak için linkten talep oluşturmanız yeterli olacaktır.

Her ortamda kullanabileceğiniz Matthews kodlama (DOD) sistemi;

Her türlü tozlu ortamda kullanabileceğiniz, zor koşullara dayanıklı Matthews yazıcı kafalar ile Kraft torbadan metal yüzeylere, naylon ambalajdan plastik yüzeylere, kompozit malzemeden ahşap yüzeylere kadar tüm yüzeylerde sorunsuzca ve ihtiyaçlarınıza yönelik olarak kullanılabilmektedir.

Detaylı bilgi için v-serisi adresinden bize ulaşabilirsiniz.

Kusursuz Çözüm: Termal İnkjet (TIJ) kartuşlu sistem;

75x600 dpi çözünürlükte 488 metre/dakika hıza çıkabilen Funai kartuşlu yazıcı kafalar ile HP kartuşlu yazıcılara göre üstün performansın tadını çıkartın.

Emici ve emici olmayan her türlü yüzey için geliştirilmiş kartuşlar sayesinde 600 dpi çözünürlükte baskı yapabilir, tüm barkodları (GS1-128, GS1 DataBar, EAN-8/13, UPC-A, ITF/ ITF-14, Code 39/128) ve 2D barkodlar (GS1-Data matrix, Data matrix, QR & Micro QR code) kullanabilirsiniz.

Detaylı bilgi için l-serisi adresinden bize ulaşabilirsiniz.

Koli kodlamada sizleri etiket & ribon maliyetinden kurtaran sistem, Matthews Yüksek çözünürlüklü kodlama (Hi-Res) sistemi

Emici yüzeylere sahip kutu ve koli ambalajlarınız için çok düşük mürekkep sarfiyatına sahip yüksek kalite baskı yapabilen Matthews T100 modeli ile müşterilerinizin gözünü kamaştırırken işletme maliyetlerini minimuma indirin.

Detaylı bilgi için t-serisi adresinden bize ulaşabilirsiniz.