Ribonlar

Teklif Al

Ribon nedir ?Termal transfer ribon üç katmandan oluşur. Ribonun orta kısmında film tabakası, bu tabakanın bir tarafında ısıyla sıvılaşan mürekkep, diğer tarafında da koruyucu tabaka bulunur.

Termal Transfer Ribon çalışma prensibiPolyester film üzerinde katı halde bulunan mürekkep, termal yazıcı kafa sayesinde ısıtılarak sıvı hale gelir ve etiket yüzeyine transfer edilerek, baskı sağlanır.

Birbirleri arasındaki mükemmel uyum:Mükemmel baskı kalitesinin sağlanabilmesi için, yazıcı,ribon ve baskı yapılacak malzemenin uyumlu olması gerekir.

Termal Transfer Baskı Uygulama Alanları:
  • Barkod yazıcılar,
  • Otomatik Tanımlama Sistemleri / Etiketleme makineleri,
  • Bilet sistemleri (tren ve havayolu biletleri, biniş kartları),
  • Plastik kartlara (Ehliyet v.b.) yapılan baskılar,
  • Ambalaj filmi (PE, PP, OPP.vb.) üzerine yapılan baskılar,
  • Grafik sanatları.

Termal Transfer baskı size düz kağıttan sentetik kağıda kadar her türlü baskısız malzemede en iyi sonucu sunar.

Ürünün kimliği ve barkoduyla da güvenliği olan etiketlere , değişken bilgi basmak için dizayn edilmiş etiketleme makinalarının (Zebra,TEC, Datamax,Sato vb.) sarf malzemeleri olan WEBER thermal transfer ribonları 'zamanında teslimat garantisi' ile müşterilere ulaşmaktadır.

Farklılaşmadaki avantajı, kaliteli baskıyla yakalamanın yolu olan WEBER termal transfer ribonların wax, wax-resin ve resin çeşitleri mevcuttur.

Termal transfer etikette ribonla baskı alınmasından sonraki ömrü, thermal etiketle kıyaslandığında (ribon kullanımı olmadan) daha uzundur.

Termal Transfer Ribon Çeşitleri:
Standart Wax Ribon : Standart reçineli bir ribon olup, vellum etiketlerde kullanılır
Wax Resin Ribon : Orta reçineli bir ribon olup, kuşe, PE,PP etiketlerde kullanılır.
Resin Ribon : Yüksek reçineli bir ribon olup, PE,PP,Tywek,PVC,Aluminyum, Japon Akmazı etiketlerde kullanılır.Daha fazla bilgi edinmek için bize buradan ulaşabilirsiniz.